Przez cały czas trwania wystawy staraliśmy się w miarę naszych możliwości monitorować aktywność lokalnych mediów i zbierać wszelkie informacje o naszej wystawie.
Wystawa "Kolory prawosławia. Polska" w tym roku dzięki wsparciu finansowemu polskiego MSZ gości w 7 krajach Europy. 1 grudnia miał miejsce kolejny wernisaż, tym razem w miasteczku Raków na Białorusi. Wystawę w tym miejscu zorganizowała parafia pw. Przemienienia Pańskiego.
Kolejnym miejscem gdzie pokazano naszą wystawę jest niewielka miejscowość Lešnica w Serbii. Wystawę zorganizował użytkownik serwisu orthphoto Sava Dragojevic.
Kijów to ostatnia stolica, w której w ramach projektu dofinansowanego przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych gości wystawa "Kolory Prawosławia. Polska".
Siedemnastego października po uprzednim pokazie w Sofii, wystawa „Kolory Prawosławia. Polska” zawitała do innego bułgarskiego miasta – Ruse. Wernisaż wystawy odbył się w prawosławnym soborze Świętej Trójcy w ramach "Polskich Dni w Ruse". Otwarcie swoją obecnością zaszczycił zwierzchnik bułgarskiej Cerkwi – patriarcha Neofit, a także przedstawiciele polskiej ambasady w tym kraju.
Po miesięcznym pobycie w Kiszyniowie, wystawę "Kolory Prawosławia. Polska" zaprezentowano w "północnej stolicy Mołdawii" - Balti.
Wczoraj, w godzinach popołudniowych arcybiskup Nikozi i Cchinwali Izajasz odwiedził wystawę „Kolory Prawosławia. Polska”, prezentowaną w Patriarszym Uniwersytecie św. Andrzeja w Tbilisi.
Po Białorusi, Ukrainie, Mołdawii, Rumunii, Bułgarii i Serbii, przyszedł czas na Gruzję. Dziś, w samo południe, kilkaset osób zebrało się w Patriarszym Uniwersytecie św. Andrzeja w Tbilisi, by obejrzeć wystawę “Kolory Prawosławia. Polska”, przygotowaną przez Stowarzyszenie Prawosławna Inicjatywa OrthNet. Stolica Gruzji jest siódmym miejscem, które w ramach projektu “Polska - Partnerstwo Wschodnie. Dialog na płaszczyźnie Prawosławia”, gości wystawę prezentującą życie Cerkwi w Polsce.
Dziewiętnastego września zwierzchnik rumuńskiej Cerkwi Daniel obejrzał wystawę „Kolory Prawosławia. Polska” rozstawioną w Auli Magna Pałacu Patriarszego w Bukareszcie.
Kolejnym miastem goszczącym wystawę "Kolory Prawosławia. Polska" był Belgrad. Miejsce przeznaczone na wystawę jest niezwykle zaszczytnym: to cerkiew św. Sawy w belgradzkiej dzielnicy Vračar – wybudowana na znak pamięci i wdzięczności dla Oświeciciela Serbii, którego relikwie Turcy spalili właśnie tutaj. To także, obok moskiewskiego soboru Chrystusa Zbawiciela, największa prawosławna świątynia na świecie.